Mājas > Jaunumi > Saturs

Kāpēc attīstīt biomasas granulu biznesu Latīņamerikā

May 24, 2017

Lielais potenciāls Latīņamerikā ir tādēļ, ka to vislielākais kultivēto zemju (mežsaimniecības un lauksaimniecības) paplašinājums galvenokārt tiek izskaidrots, analizējot ģeogrāfiskos apstākļus un labvēlīgu klimatu biomasas ražošanai. Patiesībā meža un lauksaimniecības atliekas nav rūpnieciski izmantotas, kas ir šī tēma - galvenais labvēlīgais punkts. Ar šo atkritumu izmantošanu valstis varētu segt lielu daļu no enerģijas pieprasījuma, bet arī varētu būt liels pieprasījums pēc BENELUX un Āzijas tirgiem.


Valstu situācija:


Čīle: Ilgtermiņa potenciāls koksnes granulu ražošanai Čīlē ir liels. Valsts ražo aptuveni 40 miljonus kubikmetru rūpniecisko apaļkoku un papildu 16 miljonus kubikmetru malku, tāpēc teorētiski lielie zāģskaidas un skūšanās potenciāls ir lieli.


Urugvaja. Valsts izpēta meža nozares apakšproduktu novērtēšanu un palielina agrovides nozari, lai segtu enerģijas pieprasījumu. Urugvajā no eikalipta plantācijām ražo 2 miljonus tonnu. Nākamais solis būs pētīt jaunās tehnoloģijas, kas tiks izmantotas ar kultūraugu atliekām un mežsaimniecības pārvaldību, kā arī loģistikas tēmas, kas saistītas ar atlieku izmantošanu.


Meksika un Karību jūras reģions: Meksikā vairākas teritorijas ir saistītas ar mežu daudzuma un kokzāģētavu lielu pieejamību. Celulozes nozare ir arī palielinājusi celulozes un eikalipta ražošanu, un citas daudzas iespējamās izejvielas var nodrošināt izcilas izejvielas, kuras var izmantot lielu granulu ražošanas iekārtas.


Brazīlija: Lielajā milzu biomasā ir 7% no valsts enerģētiskās matricas, kur 80% no biomasas enerģijas ir saistīta ar cukurniedru bagātību. Lai gan briketes un granulas ir lielākas iespējas izmantot cukura, mežsaimniecības un papīrrūpniecības nozarēs, kuras var izmantot pašu atlikumus, ņemot vērā vislabākās cenas salīdzinājumā ar dabasgāzi un mazutu (35-52 € / MWh) un biomasas granulām (27 € / MWh), perspektīvas atrodas lauksaimniecības atlikumos un enerģijas stādījumos. Brazīlijas vides ministrija 2014. gadā piespiedīs lauksaimniekus un rūpniecības nozares pārdomāt un pārvaldīt savus atlikumus. Tas varētu būt liela iespēja pellet ražošanas nozarei.


Argentīna: pašlaik Argentīnas gada ražošanas apjoms joprojām ir aptuveni 50 000 tonnu koksnes granulu, no kuriem lielākā daļa tiek eksportēta. Kokzāģētavas rūpniecība Argentīnā var piedāvāt milzīgas iespējas valstij, ar nosacījumu, ka tiek izstrādāta atkritumu apsaimniekošana. Šī nozare gadā ražo apmēram 2,8 miljonus tonnu atkritumu (ieskaitot 60% izejvielu). Visbeidzot, daži uzņēmumi sāk reklamēt biomasas biznesu marginālajās zonās, kur ražo granulas, biogāzi vai sinagonus no atlikumiem un īpašām plantācijām. Vairākās piena saimniecībās un milzīgajā lauksaimniecības nozarē ir daudz atlieku un marginālo zemju, bet tikai sāk ņemt vērā biomasas granulu pašpatēriņu un eksportu.