Mājas > Jaunumi > Saturs

Muteteka deva radiniekiem Hammer Mills pirkta ar valdības finansējums

May 23, 2016

LIECINIEKS pastāstīja Lusaka Maģistrāta tiesa šo bijušo pašvaldību vietnieks ministrs Moses Muteteka gāžas iepirkuma procedūrā, kad viņš izplata savu radinieku sešas hammermills nopirka ar valsts līdzekļiem.

Šajā jautājumā, bijušais Chisamba deputāts, saskaras ar deviņu skaits iestādes pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu pēc tam, kad viņš esot iejaukusies teica hammermills, izmantojot vēlēšanu apgabalu attīstības fondi (CDF) 2011 K150, 000 izmaksās iepirkumu.

Oscar Chipoka, izmeklēšanas virsnieks no korupcijas apkarošanas Komisija, liecina pirms miertiesnesis Faides Hamaundu, ka pēc ziņojumiem par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, viņš veica izmeklēšanu šajā jautājumā un konstatēts, ka Muteteka bija sadalīta sešas hammermills radiniekiem, personīgai lietošanai, akts, kas bija ārpus CDF pamatnostādnes.

Daži no atbalsta saņēmējiem, kas iekļauti Muteteka vectēvs, Daniel Lyatumba, Elidah Mulombe, Terry Milambo un viņa brāļadēls Fallance Chitito, Chibombo rajonā.

Tiesa uzklausīja ka Muteteka deva viņa vectēvs hammermill pieder Chibombo rajona padomes loceklis, un, kad intervēja, Lyatumba norādīto attiecīgo āmuru mill tika piešķirta viņam kā dāvanu.

Isaac Paso Chongwe Kanakantapa ir telpas bija vēl viens saņēmējs saskaņā ar izmeklēšanu.

Chipoka teica, Paso pēc tiek apšaubīta apgalvoja, ka hammermill piederēja sieviešu klubs, tomēr noliedza sievietēm savā Kopienā, hammermill, kam pieder vai kas gūst labumu no tā.

Tas bija Chipoka ir liecība, ka citu saņēmēju, Rosemary Mulongwe, kurš ir

Muteteka ir vecākā māsa, stāstīja par to, ka apsūdzētā persona iedeva hammermill kā dāvanu.

Chipoka teica, visi seši hammermills, tai skaitā divas saules paneļiem un velosipēdu, tika konfiscēti Komisija 2012.

"Mums arī izdevās iegūt vienu no 25 velosipēdi, kas bija veltīta MMD Chisamba vēlēšanu kampaņām," teica Chipoka.

Izmēģinājuma versijas šajā jautājumā turpinās.