Mājas > Jaunumi > Saturs

Sajaucot savu cūku barības sastāvdaļas cūku barošanai

Jun 28, 2017

Jaunās cūkas nav daudz cietes barības izteiksmē, jo tās saņem visas savas uzturvērtības no savas mātes piena. Lai nodrošinātu, ka sivēniem augšanas agrīnās stadijās ir pietiekami daudz piena no zīdīšanas, lauksaimniekiem vajadzētu piešķirt sivēnmātēm atbilstošu un līdzsvarotu barību, lai nodrošinātu, ka sivēniem tiek ražots pietiekams piens. Trīs nedēļas pēc atnešanās (dzimšanas) lauksaimniekam jāpārklāj visi sivēni un jāsāk apmācīt viņus, lai ēst cietas barības. Zīdītājiem sivēniem vajadzētu būt arī asiem zobiem, kas trīs dienu laikā pēc atnešanās noapaļoti, lai novērstu to, ka viņi zīdainim kaitē mātei.

Pieņemot, ka lauksaimniekam ir 10 sivēni barošanai, viņi var izolēt slīdošo zonu (mājokli jauniem), kur viņu māte nevar sasniegt un 50 g barības uz vienu sivēnu dienā. Ievērojiet barošanu katru dienu; ja redzat samazināto barību, pievienojiet vēl 50 g katrai savai barošanai, lai tas būtu 1 kg. Pēc 5 nedēļām (no 35 līdz 42 dienām) pievienojiet vēl 50 g uz katru sivēnu, lai tas būtu 150 g. Sivēniem vienmēr vajadzētu piekļūt savai mātei, ja viņi vēlas sūkāt. Viņiem vienmēr vajadzētu būt pieejamiem tīram ūdenim.

Cūku barības sastāvs

Barības sastāvs nav viegls, it īpaši mazajiem lauksaimniekiem izejmateriālu trūkuma dēļ un tehniskajām zināšanām par to, kā sagatavot savas plūsmas. Lauksaimniekiem, kam ir dažas cūkas, mēs iesakām iegādāties barību no cienījamiem uzņēmumiem, kuri, kā zināms, ražo kvalitatīvas barības vielas. Tomēr šādi lauksaimnieki var ievērojami samazināt barības izmaksas, ja viņi var formulēt papildu barības, piemēram, saldie kartupeļu vīnogulājus.

Tomēr lauksaimniekiem, kas vēlas saglabāt daudz cūku, teiksim, no 500 līdz 1000 cūkām, ir ekonomiski izdevīgi izveidot savas barības, ja vien viņi var iegūt pareizos izejmateriālus barības pagatavošanai. Zemāk mēs dodam lauksaimniekiem divas metodes, ko viņi var izmantot cūku barošanai, lai samazinātu lopbarības izmaksas: