Mājas > Jaunumi > Saturs

Cēlonis analīze un pasākumi, lai bloķētu granulu malas mašīnu

Jun 11, 2019

Bloķēšanas mašīna ir visbiežāk sastopamā parādība granulatoru ražošanā, bloķējot, starp cieto un biezu materiālu uzkrājas slānis un veltnis, veltnis nevar izspiest materiālu, granulu dzirnavas nevar strādāt. Ierīces bloķēšana ne tikai aizkavē ražošanu, bet arī ietekmē granulēšanas iekārtu kalpošanas laiku.Šādi ir iemesli, kādēļ granulu dzirnavas tiek bloķētas, un pasākumi, kas jāveic no šādiem aspektiem:


1.Atbalsts starp gredzenveida sprauslu un veltņiem

Ja starp gredzenveida sprauslu un rullīšiem ir pārāk liela atstarpe, materiāla slānis starp sprauslu un veltņiem ir pārāk biezs un nevienmērīgi sadalīts, un veltņi ir viegli slīdami. nekā pret iekšējo sienu no caurums caurums pret materiālu, Ja materiāls nav izspiests, tas radīs bloķēšanu.Lai samazinātu bloķēšanu, ražošanā, būtu jāpielāgo atbilstošu plaisu starp die un veltņi, parasti ir 0,1-0,3 mm, padara veltņus un gredzenus cieši tuvus viens otram, bet ne tuvu.


2. Tvaika kvalitāte

Tvaika kvalitāte ir slikta, lai pēc materiāla kondicionēšanas mitrums būtu pārāk augsts. Pēc iekļūšanas granulu dzirnavās gredzenveida atveres ir viegli aizsprostotas un veltņi slīd, kā rezultātā mašīna bloķējas. Īpaša veiktspēja: (1) Nepietiekams tvaika spiediens un augsts ūdens saturs padara materiālus viegli absorbēt pārāk daudz ūdens. Tajā pašā laikā, kad spiediens ir zems, materiāla temperatūra arī ir zema, kondicionējot, ciete nevar želatizēties, granulācijas efekts ir slikts. (2) tvaika spiediens nav stabils un pēkšņi paceļas uz augšu un uz leju. Granulatoriem ir jāpielāgo padeves daudzums jebkurā laikā, lai tvaika daudzums sasniegtu vislabāko līmeni. Ja granulatori nav uzmanīgi, materiāla ūdens saturs pēc kondicionēšanas būs pārāk augsts, kas viegli var bloķēt mašīnu. Tāpēc katlu telpai jānodrošina augstas kvalitātes un stabils, sauss piesātināts tvaiks, jānodrošina, ka tvaika spiediens ir 0,2 ~ 0,4 MPa, temperatūra ir 130 ~ 160 ℃, un tvaika spiediena svārstību amplitūda nav lielāka par 0,05 MPa. lai samazinātu kondensētā ūdens ietekmi cauruļvadā, granulatoriem pirms granulēšanas jāizplūdo kondensētais ūdens un jebkurā laikā jāpārbauda ūdens uztvērēja platums un gāzes-ūdens separators. Ražošanas laikā granulatoriem jebkurā laikā pēc kondicionēšanas jāpārbauda materiālu mitruma saturs, parasti tas ir 15,5% - 17%, nepārsniedzot 18%. Sprieduma metode ir uztvert kondicionējošo materiālu partiju un turēt tos viegli. grupa.


3. Kondicionēšanas metode

Ražojot cūku barību, kas satur sūkalu pulveri, piena aizstājēju pulveri vai saharozi, jāizmanto "zemas temperatūras un ātrgaitas" metode. Izejvielām, piemēram, sūkalu pulverim, piena aizstājējpulverim un parastajam cukuram, ir spēcīgas higroskopiskas īpašības un tās ir viegli koksijamas augstā temperatūrā, kad granulu dzirnavu temperatūra ir pārāk augsta, materiāls ir viegli aglomerējams starp presi un veltņiem, lai veidotu materiāla vietas slānis, kas izraisa bloķējošu mašīnu. Tāpēc zīdīšanas cūku granulēšanas temperatūra ir jākontrolē pie 65 ~ 75 and, un ražošanas ātrumam jābūt ātram.


4. Ring Die

Uzlabojiet gredzena spraugas atvēruma attiecību un mucas cauruma gludumu, samaziniet pakāpienu pretestību un palieliniet izlādes ātrumu. Attiecībā uz gredzena griezumu atvēršanas koeficients ir zems, kas ne tikai ietekmē izvadi, bet arī viegli bloķē mašīnu. Pateicoties mīksta cauruma sliktajam gludumam un augstajai materiāla izturībai, jaunajam gredzena veidam ir nepieciešama pulēšanas procedūra, pulēšanas laikā, eļļas smiltis (smiltis 10%, sojas milti 10%, rīsu klijas 70%, eļļa 10%) var tikt attīrītas 10-20 minūtes ar 50 ~ 100 kg. Pēc katras granulēšanas 5-10 reizes notīriet gredzena sprauslu ar eļļu, kas satur 20% eļļas, un ļaujiet eļļas materiālam aizpildīt mucu caurumu oriģinālā materiāla vietā, lai eļļa būtu viegli nospiesta, kad mašīna tiek ieslēgta nākamajā reizē. , samazinot bloķēšanu.

5. Darbības metode

Ja produkcija ir bloķēta, starp biezumu un rullīšiem bieži veidojas biezs, ļoti saspringts materiāls. Ja tas ir neliels aizsprostojums, ielej eļļas slāni uz materiāla slāņa, ļaujiet eļļai iefiltrēties un pēc tam iedarbiniet motoru, līdz gredzena griešanās rotē normāli.Ja šī metode ir nederīga, nedarbiniet to vairākas reizes, lai izvairītos no motora dedzināšanas . Šajā laikā tikai palieliniet plaisu starp ruļļiem un rullīšiem, tad noņemiet materiālus, tad sākiet ražošanu.


2.jpg