Mājas > Jaunumi > Saturs

Kā atrisināt kļūdu granulatora faktiskajā izmantošanā?

Jun 06, 2019

Saskaņā ar FDSP aptauju, izmantojot klienta stāvokli, granulu dzirnavu ražošanā dažas dažu ražotāju ražotās granulu ražotnes bieži sastopamas ar dažādiem bojājumiem. Mēs apkopojam šādi, lai ikviens varētu atsaukties uz risinājumu.

I. Barošanas un kondicionēšanas daļa

1, Zema ražība, tvertne bieži ir bloķēta

Iemesli: (1) materiāla izliekums, (2) tvertnē izsmidzina tvaiku.

Risinājumi: (1) Uzlabojiet tvertnes artēzisko leņķi (formu) (2) Vadiet tvaika pārslēgšanas vārstu atbilstoši materiāla plūsmai.

2. Pēc dzesēšanas un rūdīšanas pulvera temperatūra nav stabila

Iemesli: (1) Kondicionētāja materiāls ir izliekts, (2) Tvaika sprausla ir bloķēta.

Risinājumi: (1) Noņemiet armatūru kondicionierī (2) Tvaika sprausla cirkulācijai.

3. Pulvera temperatūra pēc dzesēšanas un rūdīšanas ir pārāk zema

Iemesli: (1) Pulveris ir pārāk mitrs (2) Tvaika spiediens ir pārāk zems.

Risinājumi: (1) iztukšojiet kondensāta ūdeni tvaika caurulē, (2) atbilstoši palieliniet tvaika spiedienu.

II. Granulēšanas daļa

1. Galvenā motora strāva ievērojami svārstās

Iemesli: (1) nolietoti barības skrūvju asmeņi; (2) nepareiza veltņa korpusa uzstādīšana; (3) nevienmērīgs pulvera daļiņu izmērs; (4) nestabils tvaika spiediens.

Risinājumi: (1) pārbaudiet nodilušos asmeņus; (2) regulēt veltņa korpusa pozīciju; (3) samazināt pulvera daļiņu izmēru; (4) uzturēt tvaika spiedienu stabilu.

2. Nav iespējams ražot granulu materiālu

Iemesli: (1) Sprauga starp rullīšu korpusu un gredzenveida malu ir pārāk liela; (2) mīksta cauruma virsma; (3) Gredzena atveres caurums ir bloķēts.

Risinājumi: (1) Samazināt plaisu starp gredzenu un rullīša korpusu; (2) Izmantojiet abrazīvo smilšu, lai pulētu virsmas virsmu ar eļļu saturošiem materiāliem (piemēram, pupiņu kūkas, kāpostu kūkas uc); (3) Notīriet spraudni sprauslā, piemēram, izmantojot dārza perforatoru un elektriskos urbjus un citus instrumentus.

3. Iegūtie granulētie materiāli ir vaļīgi un trausli

Iemesli: (1) Pārāk maz tvaika; (2) Pārmērīgs pulvera daļiņu izmērs; (3) Pārmērīgs jēlšķiedru un minerālvielu papildinājums materiālā.

Risinājumi: (1) Palielina pievienotā tvaika daudzumu; (2) samazināt pulvera daļiņu izmēru; (3) samazināt izejvielu šķiedras un minerālvielu piedevas saturu.

4. Granulu materiāla ietilpība ir zema

Iemesli: (1) Padevēja plūsmas ātrums ir pārāk mazs; (2) mīksta cauruma virsma; (3) Atšķirība starp gredzenveida un rullīša korpusu ir relatīvi liela; (4) Nepareiza kondicioniera temperatūra; (5) pārmērīgs pulvera daļiņu izmērs; (6) Kakla leņķis, kas nēsā no atveres.

Risinājumi: (1) Palieliniet materiāla plūsmas ātrumu; (2) slīpēšanas mucas caurums, lai tā virsma būtu gluda un tīra; (3) Samazināt plaisu starp veltni un veltņiem; (4) regulējiet kondicioniera temperatūru; (5) Samazināt pulvera daļiņu lielumu; (6) Pārstrādājiet presēšanas cauruma padeves konusa leņķi vai nomainiet sprauslu; (7) Nomainiet veltnīšus ar pulētiem šķērsvirziena zobiem.

III. Die daļa

1, Ring die valkāt pārāk ātri

Iemesli: (1) Materiāls satur dažādus (metāla, smilšu un akmens uc); (2) Augsts minerālvielu piedevu saturs materiālos; (3) Nepareiza kondicionēšanas temperatūra; (4) Pārmērīgs pulvera daļiņu izmērs; (5) Gredzena savākšana ir slikta nodilumizturība.

Risinājumi: (1) stiprināt materiāla piemaisījumu tīrīšanu; (2) Samazināt minerālvielu piedevu īpatsvaru formulā, (3) regulēt kondicionēšanas temperatūru; (4) Samazināt pulvera daļiņu lielumu; (5) Izvēlieties augstas cietības gredzenu.

2. Gredzena nēsāšana ir nevienmērīga

Iemesli: (1) Nevienmērīgs materiālu sadalījums (2) Jaunais gredzenveida stiprinājums ir savienots ar nevienmērīgiem veciem veltņiem (3) Nepareiza veltņu uzstādīšana.

Risinājumi: (1) Pārbaudiet materiālu sadales plāksnes uzstādīšanu un nodilumu, (2) Izvēlieties jaunu gredzenveida nažu un veltņus vai vecus veltņus ar vienādu nodilumu un izmantojiet ar jaunu gredzena griezni (3) Noregulējiet spiediena veltņa uzstādīšanas pozīciju.

3. Izgatavošanas laikā ir bloķēts spraugas caurums

Iemesli: (1) Gredzena drānas nodilums nav vienāds (2) Atšķirība starp gredzenveida drānu un veltņiem ir pārāk liela (3) Pārmērīgs tvaika pievienojums.

Risinājumi: (1) Noregulējiet rullīšu čaulas, lai presēšanas rullis precīzi grieztos, kad gredzena griešanās rotē; (2) Samaziniet pievienotā tvaika daudzumu.

Pamatojums: (1) nevienmērīgs materiāla sadalījums; (2) Jaunais gredzena stiprinājums ir savienots ar veco veltni ar nevienmērīgu nodilumu; (3) Nepareiza veltņa uzstādīšana.

Risinājumi: (1) Pārbaudiet materiāla sadales plāksnes uzstādīšanu un nodilumu (2) Izvēlieties jaunu gredzenu un veltni vai veco rullīšu apvalku ar vienādu nodilumu un lietojiet kopā ar jauno gredzenu; (3) Noregulējiet veltņa uzstādīšanas pozīciju .

Iv. Rullīšu daļa

1. Nevienmērīgs veltņa apvalka nodilums

Iemesli: (1) nevienmērīgs materiāla sadalījums; (2) paša veltņa korpusa slikta kvalitāte.

Risinājums: (1) sk. (2) izvēlēties augstas cietības presēšanas veltni.

2. Preses rullīša korpusa kalpošanas laiks ir pārāk īss

Iemesli: (1) Nepietiekams smēreļļas daudzums; (2) Bojāts gultņu pārsegs un blīvgredzens.

Risinājumi: (1) saskaņā ar eļļošanas instrukcijām; (2) Aizstāt attiecīgās daļas.