Mājas > Jaunumi > Saturs

Kā uzlabot maisītāja sajaukšanas kvalitāti

Jul 19, 2019

1. pilnības koeficients

Neatkarīgi no maisītāja veida, piemērots nosacījums iekraušanai ir priekšnosacījums, lai maisītājs normāli darbotos un iegūtu paredzamo sajaukšanas efektu.

Partijas tipa maisītājā horizontālo lentu maisītāja attiecīgais piepildījuma koeficients ir 0,6 ~ 0,8, un augstākajam materiāla līmenim nevajadzētu pārsniegt rotora augšdaļu. Partijveida vertikālā maisītāja pildījuma koeficientu parasti kontrolē pie 0,8 ~ 0,85. Vienvārpstas vai divvārpstas maisītāja piepildījuma koeficients ir 0,8 ~ 1.Ja materiāla kopējais blīvums ir> 0,6, to aprēķina saskaņā ar katras partijas sajaukšanas daudzums. Ja materiāla tilpuma blīvums ir ≤0,6, var ņemt vērā tilpuma blīvuma diapazonu.

2.Operācijas secība

Barībā ir nedaudz dažādu vitamīnu, medikamentu un citu piedevu vai koncentrātu, kas jāatšķaida ar premiksa nesēju, un pēc tam maisītājā jāievada kopā ar citiem materiāliem.

Barošanas secībā parasti vispirms pievieno lielu daļu sastāvdaļu vai arī lielāko daļu šīs daļas, pēc tam nelielu materiāla daļu vai pēdas komponentus. Visu veidu materiālos lielās daļiņas parasti vispirms tiek pievienotas maisītājam, un mazās daļiņas tiek pievienotas vēlāk. Materiāla blīvumam būs arī atšķirības, ja ir liela atšķirība, parasti vispirms pievienojiet materiālu ar mazu blīvumu, pēc tam, kad esat pievienojis lielo.

3.Miksēšanas laiks

Pastāvīgajam maisītājam šī problēma nepastāv, bet partijas maisītājam ir ļoti svarīgi noteikt sajaukšanas laiku jaukto materiālu kvalitātei:

(1) sajaukšanas laiks ir pārāk īss, materiāls, kas nav pilnībā sajaukts maisītājā, tiks izvadīts, tiks ietekmēta produkta sajaukšanas kvalitāte;

(2) pārāk ilgs sajaukšanas laiks, materiāls ilgstoši tiek sajaukts maisītājā, kas ne tikai izraisa enerģijas patēriņa palielināšanos un izlaides samazināšanos, bet arī pārmērīgas sajaukšanās dēļ izraisa komponentu atdalīšanos un uzkrāšanos, kas samazina sajaukšanas vienmērīgumu.

Sajaukšanas laika noteikšana ir atkarīga no maisītāja sajaukšanas ātruma, ko galvenokārt nosaka maisītāja tips. Piemēram, horizontālais lentes maisītājs, tā sajaukšana galvenokārt ar konvekcijas palīdzību, parasti 2–5 minūtes katrai partijai, laiks ir atkarīgs no izejvielu veida, piemēram, mitruma satura, daļiņu lieluma, tauku satura utt. efektivitātes maisītājs galvenokārt izmanto bīdes un konvektīvo sajaukšanu, tas parasti var izpildīt prasību sajaukt vienmērīgumu ar īsāku sajaukšanas periodu - 40 ~ 60 s.

4. Centieties izvairīties no atdalīšanas

Lai izvairītos no atdalīšanas, tiek izmantotas šādas četras metodes:

① Mēģiniet pagatavot dažādu sastāvdaļu maisījumus ar vienādu daļiņu lielumu, lai izvairītos no atdalīšanās, var pievienot arī šķidrumu.

② kontrolējiet sajaukšanas laiku, neveiciet pārmērīgu sajaukšanu, parasti tiek uzskatīts, ka materiāls jāiztukšo pirms tuvināšanās sajaukšanas vienveidībai, pabeigt sajaukšanu transportēšanas vai tranzīta procesa laikā

③ Pēc sajaukšanas mēģiniet samazināt izkraušanas darbu, materiāla krišanai, ripošanai un slīdēšanai vajadzētu būt pēc iespējas mazākam.

④ Maisījums jā granulē tūlīt pēc sajaukšanas

5.regulāra pārbaude

Pēc ilgstošas sajaukšanas mašīnas lietošanas durvju aizzīmogošana parādīsies novecošanās un nodiluma problēma. Operatoram regulāri jāpārbauda, vai maisīšanas mašīnas durvju daļā nav noplūdes. Savlaicīgi salabojiet un nomainiet rezerves daļu, ja tajā ir noplūde.


5.jpg