Mājas > Jaunumi > Saturs

Kā tikt galā ar sekojošiem šķembu bojājumiem? (2)

Apr 23, 2019

2. Elektriskā strāva stipri svārstās

2.1. Neveiksmes iemesls: nevienmērīga barošana

Kļūdu analīze: vienota āmura dzirnavas padeve var ne tikai nodrošināt produkta kvalitāti, bet arī pilnā mērā sekmēt āmura dzirnavu efektivitāti. Ja barošana ir pārāk liela, tas pēkšņi palielinās motora slodzi, padarot pašreizējās svārstības vardarbīgas, nopietnas izraisīs dzinēja sadegšanu.

Risinājums: (1) Zinātniskā barošanas metode (piemēram, negatīva spiediena padeves veids, jo īpaši, lai izvairītos no mākslīgās barošanas veida) (2) Izvēlieties uzlaboto padevēju un frekvences regulatoru, lai materiāls būtu vienmērīgi dzirnaviņā.

2.2 Bojājumu cēloņi: Pārmērīgs mitruma saturs izejvielās vai kokvilnas savārstījums

Kļūdu analīze: ja izejvielu mitruma saturs ir pārāk augsts (piemēram, ja kukurūzas mitruma saturs palielinās par 1%, strāva palielināsies par aptuveni 10%) vai kokvilnas vates saturs izejvielās (piemēram, kokvilna). celuloze) ir pārāk daudz, tas izraisīs daļu no slīpmašīnas sietu ekrāna bloķēšanas, ietekmēs iztukšojamā materiāla no drupināšanas kameras laikā un padara strāvu svārstīgu.

Risinājums: (1) Izvēlieties zemas mitruma kukurūzas izejvielas (2) Izvēlēties izsijātu kokvilnas celulozes izejvielas.

2.3. Neveiksmes cēlonis

Kļūdu analīze: āmura dzirnavās daudzas ātrgaitas rotācijas āmuru šķēlītes, kas uzstādītas slīpēšanas kamerā, tiek izmantotas, lai ietekmētu barību un lauzt to. Kad āmura šķēles tiek valkātas, āmura šķēlēs spēs ietekmēt materiālu, un materiāla slānis slīpēšanas kamerā tiks sabiezināts, kas ietekmēs izlādi, izraisot vardarbīgas strāvas svārstības.

Risinājums: Nomainiet āmura šķēles vai uzstādiet āmura šķēles atpakaļgaitā.

2.4. Kļūmes iemesls: padeves virziens ir pretrunā ar āmuru šķēlumu rotācijas virzienu

Kļūdu analīze: Normālos apstākļos, kad materiāla krītošais virziens atbilst āmuru šķēlumu rotācijas virzienam, ir lietderīgi, ka materiāls tiek sasmalcināts un ātri iziet cauri ekrānam. Kamēr abi virzieni ir pretēji, materiāls pārāk ilgi paliks slīpēšanas telpā, tērēs daļu mehāniskās enerģijas un izraisīs strūklas dzirnavu pašreizējās svārstības.

Risinājums: Pārbaudiet, vai vadotnes plāksne ir materiāla krituma virzienā.

2.5. Traucējuma iemesls: Vadības plāksne pilnībā neizvirza materiālu no vienas puses

Kļūdu analīze: Ja vadošā plāksne nav ievietota, materiāls veido divas daļas un nonāk āmura dzirnavās. Šajā laikā dažu materiālu krišanas virziens nav savienojams ar āmuru šķēlumu rotācijas virzienu, kas izraisa āmura dzirnavu pašreizējās svārstības.

Risinājums: Pārbaudiet, vai ir ievietota vadības plāksne (ieteicams uzstādīt braukšanas slēdzi).

2.6 Bojājuma cēlonis: āmura dzirnavas negatīvā spiediena ietekme

Kļūdu analīze: Ja āmura dzirnavas rotors griežas lielā ātrumā, āmura dzirnavas ir līdzīgas ventilatoram, radot negatīvu spiedienu (dažreiz līdz 1.373Pa) saspiešanas kamerā, kamēr ir mazs pozitīvs spiediens uz ekrāna virsmas . Tādā veidā abās ekrāna pusēs ir tikai neliela spiediena starpība, kas ir nelabvēlīga materiāliem, kas iziet cauri ekrānam. Ja āmura dzirnavas negatīvais spiediens ir ļoti mazs vai pat pretējs, tas radīs āmuru dzirnavu ražošanas apjoma samazināšanās un pašreizējās svārstības.

Risinājums: Pārbaudiet negatīvā spiediena sistēmu tā, lai slīpēšanas telpas ārpuse sasniegtu 689 ~ 980Pa negatīvu spiedienu.