Mājas > Jaunumi > Saturs

Kā kontrolēt biomasas briketes ražošanas izmaksas

May 10, 2017

Problēma par izejmateriālu pārāk augsto mitruma saturu var ievērojami palielināt biomasas brikešu ražošanas izmaksas.

Tika analizēta izejvielu (šajā gadījumā salmu) apstrādes situācija ar pārsniegtu pieļaujamo mitrumu. Salmu mitrums visbiežāk rodas nepietiekamas aizsardzības dēļ pret atmosfēras apstākļiem glabāšanas laikā. Īpaši skartā problēma ir izejviela, ko uzglabā skursteņu veidā. Pārāk augstu izejmateriālu mitruma problēmu var atrisināt, izmantojot ražošanas procesā izmantotos žāvētājus. Protams, šim risinājumam ir nepieciešamas investīcijas un ražošanas izdevumi. Tika pētīts produkta variants, izmantojot žāvētāju. Aprēķinot salmu žāvēšanas izmaksas tika pieņemts. Paredzamās žāvēšanas izmaksas bija 40 PLN par tonnu. Kaltes amortizācijas periods 200 000 PLN ir 10 gadi. Žāvēšanas procesa efektivitāte ir 400 kg salmu stundā.


Ražojot, mēģinot ražot brikešu no materiāla ar pārāk augstu mitrumu, tika novērotas sekojošas sekas:


- Nepieciešamība manuāli noraidīt lielu daļu izejmateriālu no dzirnaviņas operatora.

- Izejmateriālu zaudējumi 15% apmērā biomasas malšanas sākumposmā.

- Slīpēšanas procesa efektivitātes samazināšana par aptuveni 10 procentiem.

- Pēkšņs briketēšanas mašīnas apstādināšana, kas ievērojami samazina briketēšanas procesa efektivitāti (no normālā līmeņa 350 kg stundā līdz 240 kg stundā).

- Izgatavota brikešu kvalitāte bija zemāka (brikešu plīvēšana, pietūkums, palielināts briketes apjoms, ārkārtējos gadījumos - noplūdes).


Pārskatāmo variantu tiešo brikešu ražošanas izmaksu svārstību diapazons ir nozīmīgs un norāda, ka ražošanas plānošanā ir vērts simulēt izejvielu mitruma mainīgā ietekme uz ražošanas izmaksām un efektivitāti. Turklāt jāatzīmē, ka šāda veida ražošanas galvenais aspekts ir novērst izejvielu mitruma absorbēšanu, galvenokārt uzglabāšanas laikā, kā arī ražas, iekraušanas vai transportēšanas laikā.