Mājas > Jaunumi > Saturs

Hammer Mill ir šādi mazi bojājumi, kā rīkoties? (3)

Apr 26, 2019

3.Neattiecas uz daļiņu izmēru

3.1Cause: izejvielu (kukurūzas) mitrums ir pārāk liels  

Analīze: āmura dzirnavām tā izmanto lielu ātrumu āmuru šķēles, lai iegūtu materiālus, un materiāla daļiņas tiek sadalītas pēc darba daļas ietekmes uz materiālu. Kad kukurūzas mitrums ir sauss, tas padarīs kukurūzu viegli saplīstamu; ja kukurūzas mitrums ir pārāk augsts, daļa no kukurūzas cietes tiks adsorbēta uz sieta, kas padarīs šķelto kukurūzu viegli izplūst no sieta, bet pēc tam, kad divreiz satriecās drupināšanas telpā, kukurūza, kas ar pārmērīgu mitrumu pēc smalcināšanas ir smalks izmērs.

Risinājums: Kad kukurūzas mitrums ir pārāk augsts, mēģiniet izvairīties no sieta ar caurumu diametru zem .52,5 mm.

 

3.2. Iemesls: skrūvju caurumu perforācijas atteices analīze: ja metāla dzelzs nav magnētiski adsorbēts un nonāk āmura dzirnavās, zem streika pie ātras āmura šķēles darbības, ir viegli izraisīt sietu perforāciju, lai dažus materiālus izspiež lielais caurums, kā rezultātā smalcināšana ir pārāk liela.

Risinājums: izslēdziet iekārtu, lai nomainītu jauno ekrānu un pārbaudītu magnētiskās atdalīšanas mehānismu.

 

3.3Cause: Ekrāns nav pareizi uzstādīts

Analīze: Sieta izmērs un izgatavošana ir standartizēta (saskaņā ar sākotnējo komerciālās nodaļas standarta SB / T10119-92 "āmura dzirnavu sietu"), piemēram, parastais siets ir taisnstūrveida, bet daži sieti ir nekvalificēti griešanas laikā. paralelogramma, kas instalācijas laikā izraisa atstarpi ekrāna apakšā, pulveris kļūs pārāk biezs un daļiņu izmērs nav vienāds.

Risinājums: izslēdziet iekārtu, lai nomainītu jauno ekrānu

 

3.4Cause: Ekrāna sānu atstarpe ir pārāk liela

Analīze: Mainot dažādu izmēru ekrānus, jo sietu biezums nav vienāds, ekrāna atsperu spriegums ir jāpielāgo. Ja atsperu spriedze nevar efektīvi nospiest ekrānus, neliela daļa no lielākiem pulveriem tiks izskalota no ekrāna sānu spraugas, kā rezultātā rodas nevienmērīgs pulverizācijas lielums (jo īpaši, ja biezie ekrāni tiek aizstāti ar plāniem ekrāniem).

Risinājums: izslēdziet iekārtu, lai pārbaudītu sānu atstarpi

 


4.Hammer mill vibrācija

4.1Cēlonis: āmura šķēlītes nolietojas

Analīze: āmura dzirnavās, ja āmura šķēlītes ir lielā ātrumā, ja āmuru šķēļu svars ir nesabalansēts, galvenās vārpstas virzienā rodas nelīdzsvarots centripetālais spēks, tādējādi izraisot āmura dzirnavas vibrāciju.

Šķīdums: nosver katra āmura šķēļu komplekta svaru tā, lai katra āmuru šķēļu komplekta svara kļūda nepārsniegtu 5 g

 

4.2Cēlonis: āmura šķēle nav elastīga, griešanās vārpstas tapā

Analīze: āmura dzirnavām, ja āmura šķēle darbojas lielā ātrumā, ja atsevišķa āmura šķēle ir iestiprināta pārāk saspringta, ekspluatācijas laikā nav sadalīšanās, kas arī izraisīs āmura dzirnavu vibrāciju.

Risinājums: pēc mašīnas apstādināšanas pagrieziet to ar roku, lai padarītu āmura šķēli elastīgi rotēt.


4.3Cēlonis: āmura dzenskrūves klīrenss pārsniedz robežas vai bojājumus

Analīze: āmura dzirnavām, ja gultņa klīrenss ir pārāk liels, vārpsta virzās pa asi, kad āmura šķēle griežas lielā ātrumā, izraisot vibrāciju.

Risinājums: nomainiet gultni.

 

5. Ražošanas samazināšanās

5.1.Cēlonis: plīsuma šķēlumi

Analīze: āmura dzirnavas tiek izmantotas daudzās ātrgaitas rotācijas āmuru šķēlītēs, kas uzstādītas saspiešanas kamerā, lai sadalītu barību no trieciena. Ja āmura šķēle ir nodilusi, āmura šķēles spēja nokļūt materiālā ir ievērojami samazināta, materiāls saspiešanas kamerā ir sabiezināts, kas ietekmē izplūdi un izraisa ražošanas samazināšanos.

Risinājums: nomainiet jauno āmura šķēlīti vai pārslēdziet āmura šķēlīti


5.2Cause: āmura dzirnavas negatīvā spiediena ietekme

Analīze: āmura dzirnavas negatīvā spiediena mērķis ir radīt lielu negatīvu spiedienu zem sieta, kad drupinātājs darbojas, tā, ka kvalificēts smalks pulveris saspiešanas kamerā var ātri iet caur sieta caurumu, lai novērstu sieta caurumu. aizsērējusi un palielina āmura dzirnavu jaudu. Testi ir parādījuši, ka laba papildu sūkšanas sistēma var palielināt āmura dzirnavu jaudu par vairāk nekā 20% un izvairīties no sietu caurumu aizsprostošanās un turpmāko procesu kondensācijas.

Risinājums: notīriet negatīvā spiediena gaisa cauruli un pārbaudiet negatīvā spiediena sistēmu.

 

6. Īss kopsavilkums

Rezumējot, par āmura dzirnavām, mums ir rūpīgi jāanalizē āmura dzirnavu cēlonis un jāpiešķir tā izslēgšana saskaņā ar iepriekš minētajiem risinājumiem, kas ne tikai var ievērojami uzlabot āmura dzirnavu darba efektivitāti, bet arī radīt vairāk ekonomisku labumu uzņēmumam. .