Mājas > Jaunumi > Saturs

Zivju barības granulas: izkrist vai peldēt?

May 15, 2017

Komerciālās zivju diētas var iedalīt peldošās (ekstrudētas) vai tradicionālās grunts (granulētas ar spiedienu) granulās. Gan peldoša, gan nogremdējama padeve var nodrošināt apmierinošu augšanu, bet dažas zivju sugas izvēlas peldošas, bet citas grimst. Ir gan plusi un mīnusi gan divu veidu granulas. Tomēr peldošo granulu izmantošana dod vairāk priekšrocību salīdzinājumā ar iegrimšanu:

Goldfish_Fish_feed.jpg

1. Samazināt atkritumus.

Dzerināmās granulas, kas paliek tvertnes apakšā, bieži pazudīs un tiks izšķiesti. Tomēr peldošās barības granulas var saglabāt savu formu pat pēc tam, kad tās ir daudzas stundas ūdenī, tomēr nepiesārņota barība joprojām ir neskarta.

2. Samazināt slimību.

Galu galā puvi nokristās pelni, kas paliek tvertnes apakšpusē, var izraisīt baktēriju izplatīšanos un kaitīgu zivju slimību izplatīšanos.

3. Ērta novērošana.

Vēl viens iemesls peldošo (ekstrudēto) granulu barošanai, jo lauksaimnieki var tieši novērot zivju barošanas intensitāti un attiecīgi pielāgot barošanas ātrumu. Lai palielinātu zivju augšanu un barības lietošanas efektivitāti, ir svarīgi noteikt barības ātrumu pārāk zemu vai pārāk augstu. Tomēr drenāžas granulas ietilpst tvertnes apakšā, pat zivis to nevar atrast.