Mājas > Jaunumi > Saturs

Granulu rūpnīcas nodilušo daļu nodiluma cēloņu analīze un apkope

Jun 20, 2019

Granulu padeves ražošanas laikā, ja lietotājs granulu dzirnavas nedarbojas pareizi, tas neapšaubāmi ietekmē granulu dzirnavu kalpošanas laiku. Kā labāk izvairīties no granulu granulu dzirnaviņu nodiluma daļu nolietošanās? Dalīsimies ar jums šādās granulu dzirnavu nodiluma daļu analīzes un apkopes metodēs.


1. izejvielu granularitāte

Tā kā izejmateriālu malšanas smalkums nosaka granulu padeves virsmas laukumu, jo smalkāks ir daļiņu lielums, jo lielāks ir virsmas laukums, jo ātrāk materiāls absorbē mitrumu tvaikā, jo vieglāk ir kondicionēt un veidot daļiņas . Pārāk rupjas daļiņu lielums palielina stiepšanas nodilumu, palielina enerģijas patēriņu un samazina produktivitāti. Saskaņā ar barības mašīnu ražotāju prasībām izejvielu daļiņu lielumam pēc sasmalcināšanas vajadzētu iziet cauri 8 acu sietam, bet 25 acu sieta materiālam nevajadzētu būt lielākam par 35%. Materiāliem ar augstu kopšķiedras saturu granulēšanas procesā jāpievieno noteikts daudzums eļļas, lai samazinātu berzi starp materiālu un gredzena veidni, un izveidoto barības daļiņu izskatam jābūt vienmērīgam.


2. Izejvielu tīrīšana

Ja materiālā ir pārāk daudz dzelzs piemaisījumu, kā rezultātā muca tiek ātrāk nodilusi, to vajadzētu izraisīt granulu rūpnīcas operatora uzmanība, tāpēc pirms izejvielu apstrādes tīrīšana ir ļoti svarīga.


3. pievienošana tvaikam

Tvaika pievienošana granulēšanas procesā ir izdevīga, lai mīkstinātu un eļļotu materiālu, tādējādi samazinot materiāla nodilumu mašīnai un palielinot izlaidi. Parasti spiediens mainās atkarībā no dažādu presēto materiālu veida. Pēc tvaika pievienošanas materiālu mitruma saturam vajadzētu sasniegt 16% ~ 17%, un materiālu temperatūra pēc kondicionēšanas jākontrolē 78 ~ 87 ℃.


4. Starp gredzena veidni un veltni

Nepareizs padevēja leņķis novedīs pie nevienmērīga materiālu sadalījuma starp gredzena die un veltni, kas laika gaitā novedīs pie nevienmērīga nodiluma sadalījuma starp gredzena die un veltni. Ja atstarpe ir pārāk maza, saasinot gredzena veidņu un veltņu virsmas nodilumu, it īpaši tukšas darbības laikā, kad iekārta sākas un apstājas, šī nodiluma ietekme ir intensīvāka, atstarpe starp gredzena veidni un presēšanas veltni ir 0,2 ~ 0,4 mm, nospiežot mazu diametru padevi vai aizstājot jaunu gredzena veidni, tiek ņemta maza vērtība.

5. Uzturēšanas metode

1) Jaunā gredzena veidne ir jāizskalo pēc katras lietošanas reizes. Pēc 15 līdz 20 skalošanas reizes tas vairs netiks izskalots.

2) Granulu padeves mašīnai jāizmanto atbilstoša jauda saskaņā ar instrukcijām. Pārāk maza, zema raža, slikta ietekme; Pārāk liela elektroenerģijas izšķiešana paātrina mašīnas nodilumu, saīsina kalpošanas laiku.

3) Pēc katras 1000 kg granulu padeves apstrādes diega plāksne jāizmanto pretējā pusē, lai nesaīsinātu kalpošanas laiku.

4) Regulāri notīriet putekļus uz iekārtas virsmas un regulāri pievienojiet smēreļļu, lai pārliecinātos, ka granulators darbojas labā eļļošanas stāvoklī.

5) Vienmēr noņemiet materiāla atlikumus gredzena die uzmavas iekšpusē.

6) Pirms katras maiņas uz divu veltņu ekscentriskās vārpstas iepildiet eļļošanas eļļu standartā.

7) Regulāri pārbaudiet gredzena veidni, rullīti, griezēju, asmeni, jostu un citas viegli nodilušās detaļas un savlaicīgi noregulējiet vai nomainiet, lai nodrošinātu normālu un efektīvu granulatora darbu.

8) Preses riteņa un transmisijas daļu apkope.

Gultnis jātīra ik pēc 2–5 darba dienām un saskaņā ar rokasgrāmatas prasībām jāpievieno smērviela ar augstu temperatūru. Galveno vārpstu tīra un ieeļļo katru otro mēnesi, pārnesumkārbu tīra un uztur pusgadu. Skrūvju stiprinājums un transmisijas daļas nomaiņa jāveic jebkurā laikā. Pēc spiediena riteņa nodiluma nomainiet spiediena riteņa jostu vai nomainiet spiediena riteņa komplektu; Ja gultnis ir atrasts vaļīgs vai bloķēts, nomainiet gultni vai nomainiet vārpstu kopā. Nomainiet pret jaunu, ja gredzens mirst, nolietojas, ir ievainots.

9) Pirms maiņas pārbaudiet katru skrūvi granulēšanas telpā, lai redzētu, vai skrūve un skrāpis ir vaļīgi.

10) Pirms palaišanas pārbaudiet atstarpi starp rullīti un gredzena veidni un saprātīgi pielāgojiet to, lai nodrošinātu atstarpi starp rullīti un gredzena veidni.

11) Pirms maiņas pārbaudiet attālumu starp griešanas nazi un gredzenu un pārliecinieties, ka tas nav mazāks par 3 mm

12) Jebkurā laikā pārbaudiet, vai visās mašīnas daļās nav eļļas noplūdes.