Mājas > Jaunumi > Saturs

Aqua Feed granulētas Process

Aug 12, 2016

Akvakultūras nozares straujajai attīstībai, tradicionālās lauksaimniecības metodes ir tālu no sapulces peopleand #39; s vajadzībām. Prasības attiecībā uz akvakultūras zivju barība ir ne tikai uzturvielu līdzsvars, labu plūsmas stabilitāti ūdenī un nepiesārņo ūdens kvalitātes un vides kvalitātes zivju izdzīvot ierosināja stingrākas prasības. Akvakultūras zivju barībasskrošu dzirnavasaugļisgrūtibarības granulas, tur irnštancēšana barības daļiņu mašīnu,kas ražomīkstu daļiņas.Todaymēs runājamparekstrudētā barības koncentrātu dzirnavām, ražošanas procesā par sekundāro saspiešanas,vidējādozēšanas un sajaukšanu,un tad extruSion, žāvēšana,ārējāsaerosolsing, dzesēšanas, sasmalcinot un ekranējuma ekstrudētā barību akvakultūras apstrādes pabeigšanai.

Izejvielatīrīšanas un pirmās rupjiem slīpēšanas

TPiedāvājamdivi veidi,fOPBARĪBAS izejvielu dzirnavastiekizmanto:vienā, jasamīcīt barības, tās nav nepieciešams iet cauri aptuvenuslīpēšanas. Šo materiālu var tieši lauzāmies caur bedre, pēc tam, kad Lifts,ievadietsietam koniskajā tīrīšanu, laiNoņemiet nevajadzīgās vielas, tad magnētiskās separācijaspēc tam, kaduzizplatītājsvai tieši skrūves svārpstsietsastāvdaļu nodalījumā, lai piedalītos pirmā sastāvdaļa; otrs ir vajadzība pēc rupjas šķidrai materiāls---granulas. Šis materiālsievadamateriāla šahtā,iet uzlifts uz attīrīšanas iekārtu komplekss magnētiskās separācijas procesiem pēc ievadīšanas noliktavā pulverī, rupji piekļautu pēc dzirnavām, un tad ar liftu, izsmidzinātājs noliktavā iesaistīti pirmā sastāvdaļa sastāvdaļas. Atsevišķām izejvielām, piemēram, garneles, u.c. var nebūt skaidrs, izmantojot agrīnās skrīninga, magnētiskās separācijas un tieši pēc ieceļošanas pulverizing salona. Vienu reizi rupji sasmalcināts akvakultūras barības pārstrādes smalko slīpēšana iepriekšēju attīrīšanu, tās galvenais uzdevums ir samazināt izmēru atšķirība starp materiāliem un virkni variantu, uzlaboti darba apstākļi smalko dzirnavas, smalcinātāju uzlabot darba efektivitāti un garantēt stabilitāti produktu kvalitāti; tajā pašā laikā, lai uzlabotu darba vidi, darba ņēmēju, samazināt piesārņojuma tālāku izplatību, ieteicams izmantot neatkarīgas putekļu vējš tīklu, proti, barošanas ports tika izmantoti, lai atdalītu putekļu noņemšanas sistēma.

Dozēšanas un sajaukšana

Pirmaisdozēšanair galvenais izejmateriāls sagatavošanu sabiedrībai, kas ir attiecība starp preparāta lielu materiālu izstrādē. Šis processirpabeigtdpartijas sūtīšanas elektroniskos svarus. Bet pirmais saplūšanas procesāīpaša uzmanībair nepieciešamaliekties sastāvdaļas noliktavas problēmai, kas bija galvenokārt sakarā ar ūdens plūsmas izejvielas-īpaši viegla augstas kvalitātes ūdens barības sastāvdaļas, materiāli sakarā ar sliktu likviditātes, lai sastāvdaļas noliktavas būtu jāveic noteikti pasākumi, kas anti-izliektās, piemēram, ekscentriskais izdalījumi, vibrācijas motors. Pirmā izvēle, sajaucot vienass horizontālās lentes mikseris mikseris sistēma vienlaikus jāņem vērā pievienoto kontu tauku. Pirmā sastāvdaļa ir arī sajauc ar ultra-fine slīpēšana pirmapstrādes procesā, tas ir galvenokārt, lai samazinātu daļiņu izmēra materiālu, uzlabotu darba apstākļu izmaiņu diapazonu un uzlabotu efektivitāti smalcinātāju dzirnavām, lai nodrošinātu produktu kvalitāti.

Ekstrudējot

Ekstrūzijas procesu, materiāls ir faktiski izmantojot augsta temperatūra, augsts mitrums, vārīšanas procesā augsta spiediena apstākļos. Šajā procesā būtiskas izmaiņas fizikālās un ķīmiskās īpašības, kas ir spēcīga, taču brīdī ekstrudēta no mirst sprauslu spiediena pēkšņi samazinājās no augstspiediena 100kPa, pabarotu ūdens uzreiz pārveidots no šķidrā gāze plūst no barības, lai materiāls veido tā saukto ekstrudēta ekstrudēta barība par materiālu. Sakarā ar šo plūsmu ne tikai ir priekšrocība, kas parasti cietās daļiņas---plūsmu pa, un izvairīties no automātiskā klasifikācija produktiem, viegli pārvadāt, palīdz gremošanu, samazināt atkritumu barošanās procesā, bet ir arī unikālas priekšrocības: Feed gelatinized cietes ir augsts, vairāk sagremojams proteīns, uzlabotu izmantošanu dzīvnieku barībā; lielisku peldspēju, viegli novērot zivju barības, maksimālu kontroli pār ūdens piesārņojumu. Tie ir arī galvenais iemesls, kādēļ ekstrudētā plūsmu, lai saņemtu plaši izmanto.

Pēc materiālu presēt ekstrūzijas veido purvainas daļiņas (ūdens saturu no 25 % līdz 30 %), tad vislabāk izmantot pneimatisko vairošanai un nedrīkst izmantot celšanas. Jo celšanas viegli izraisīt šķeltie graudi, milti likmes pieaugums; ar pneimatisko vairošanai, ne tikai varam ātri veidotu kārtu sveķiem klāta mazināt sadrumstalotību daļiņas, bet arī forma noapaļota daļiņas daļiņas virsmu. Pneimatisko pievades materiālu vairāk tāpēc, ka tā augstu mitruma saturu, ir žāvēta žāvētājs, mitruma materiālos, lai aptuveni 13 %. Žāvētājs ir daudz, es uzskatu, kad diametra daļiņās, kas mazāki par 4mm, vibrācijas izvēle fluidized gulta, fēns; ja daļiņu diametrs ir lielāks par 4mm, fēns, jostas izvēle tiešo atlasi vai horizontālās pludiņa žāvētas mašīna. Šī iemesla dēļ žāvētāju ļauj materiālu visa ekrāna virsmā daļēji pārtraukta stāvoklī, gan lai nodrošinātu žāvēšanu efektu, bet arī bojāts daļiņas var samazināt līdz minimumam. Pēc žāvēšanas,materiālsietuzārējāspārklājuma sistēma.Ārējaisizsmidzinot daļiņugalvenokārtpalīdzlai apmierinātu pieprasījumu pēc zivīm un samazinātu enerģijas zudumu termojutīga materiālu apstrādes laikā. Lai papildinātu uzturvielas, FEOL, nevarpievienot citu, nevis smidzināšanas, bet arī var uzlabot plūsmu pa, samazinātu likmi, kas satur pulvera. Optimālo ekspluatācijas temperatūra šajā procesā ir apmēram 80 ℃. Pēc izsmidzināšanas materiālu ārpus sistēmas, tās var ievadīt counter-plūsmas dzesētāja fvai dzesēšanai.

Apdares un iepakošanas

Tviņšatdzesētimateriālsievada caur crumbler, pēc tam, kad iecelts ar liftu rotācijas sifter. Generallytas irdivstāvusifter, apakšējo sietuatlasietmateriālu tieši gatavās produkcijas noliktava, gatavās produkcijas un pēc tam nosverunkomplektācijas. Uz augšējā sieta, materiāluEss, nepieciešams atgriezties pie āmura. Saskaņā ar apakšējo sietu parasti smalku daļiņu var izmantot kā sastāvdaļas kupejas atgriešanos lūžņi. Iepriekš minēto ražošanas procesu analīzei šobrīd attīstās vispārējā konfigurācija ūdensdzīvnieku barības pārstrādes tehnoloģiju, procesu izmantošanu var ražot nogrimšanas barību, barības lēni Peldošās barību. Lai gan ekstrudētā plūsmu apstrādes tehnoloģija, kā atzīts jaunas pārstrādes tehnoloģijas, daudzi ražotāji, bet gan tāpēc, ka tās ieguldījumiem attiecībā uz cieto graudu plūsmu apstrādes tehnoloģija ir daudz lielāks, bet netiek plaši izmantotas. Tomēr šis process ir nākotnes tendences, paplašinot barības pārstrādes rūpniecība, jo īpaši attiecībā uz ūdens dzīvnieku barībai un lolojumdzīvnieku barības lietojumprogrammas aizstās tradicionālās cieto koncentrāta barības pārstrādes tehnoloģija.