Mājas > Jaunumi > Saturs

Pelleta dzirnavu kopējo bojājumu un cēloņu analīze

May 29, 2019

1. Gredzena krekinga cēloņi:

a. Skava ir nēsāta, un to nevar nostiprināt ar gredzena malu; b. braukšanas atslēgas un spilvena gredzena nodilumu, lai to nevarētu novietot; c. vārpsta ir vaļīga, un spiediena rullītis lec un streiki gredzenā; d. svešķermeņi nonāk gredzena formā; e. granulu dzirnaviņas gredzens ir bloķēts un spiests sākt; f. gredzenam ir pašai kvalitātes problēmas.

2 、 Izpētes grūtības un granulu ražotnes zemās izejas iemeslu analīze

(1) Ja izmantojat jaunu gredzenveida sprauslu, vispirms pārbaudiet, vai gredzenveida spieķu saspiešanas koeficients atbilst saražotajai izejvielai. Ja gredzena spraugas saspiešanas koeficients ir pārāk liels, daļiņu spiediens ir pārāk grūts un izejas līmenis ir zems, tad jāmaina gredzenveida preses saspiešanas koeficients.

(2) Pārbaudiet, vai gredzena iekšējais caurums ir gluds un vai gredzenveida spole ir ārpus apaļas. Dažiem zemākiem gredzeniem ir lieli iekšējie caurumi, gredzena pelējums nebūs apaļas, izraisot nevienmērīgu izplūdi, nevienmērīgas daļiņas, izkraušanas grūtības un zemu izeju. Nepieciešams izmantot augstas kvalitātes gredzenu mirst.

(3) Ja gredzenveida vītni izmanto kādu laiku, ir jāpārbauda, vai gredzena spraugas iekšējais caurums ir valkāts vai nē, un vai ir izmantots spiediena veltnis. Piemēram, ja gredzena dobuma caurums ir valkāts, gredzenveida veidni var pārstrādāt un labot, ja ir valkāts spiediena veltnis, tas ir jānomaina, un drukas konusveida cauruma nodilumam ir liela ietekme uz izvadi.

(4 gap Atšķirība starp gredzenveida sprauslu un presēšanas veltni ir pareizi jānoregulē. Ja atstarpe ir pārāk maza, preses veltnis palielinās gredzena spraugas berzi, kas saīsinās gredzena nobeiguma lietošanas laiku. Ja atstarpe ir pārāk liela, preses veltnis izliks un izlāde būs slikta, kas samazinās izeju.

(5) Pievērsiet uzmanību izejmateriālu sagatavošanas laikam un kvalitātei, jo īpaši pirms izejot mašīnā, kontrolējiet izejvielu mitrumu. Izejvielu mitruma saturs pirms kondicionēšanas parasti ir 12% -13%, un mitruma saturs pēc kondicionēšanas ir aptuveni 14%. Ja izejvielu mitrums ir daudz lielāks, kondicionēšanas efekts būs slikts, un pelējums tiks bloķēts un paslīdēs pēc izejmateriāla nonākšanas gredzenā.

(6) Lai pārbaudītu materiālu sadalījumu gredzena formā, neļaujiet materiālam darboties vienpusēji. Ja rodas līdzīga situācija, barošanas skrāpi jānovieto tā, lai materiāls vienmērīgi sadalītos gredzena formā, tas ne tikai var pagarināt gredzena pelējuma kalpošanas laiku, bet arī vienmērīgu izlādi.

(7) Granulu dzirnavas "darbība ar slimību", piemēram, gultnis, kas darbojas ārpus apļa, utt., Kas izraisīs granulu dzirnavu vājo darbību, strāva ir nestabila, un izeja ir samazināta.

3 vibr Vibrācijas, lielā trokšņa un granulu dzirnavu darbības traucējumu analīze

(1) Granulu dzirnavām var būt dažas gultņu problēmas, kas mašīnai darbosies neparasti un darba strāva svārstīsies. Augsta darba strāva (apturiet mašīnu, lai pārbaudītu vai nomainītu gultni)

(2) Gredzena bloka bloks vai tikai daļas no izplūdes atverēm. Ja svešķermeņi nonāk gredzena formā, tad gredzenveida veidne ir ārpus apļa, sprauga veltņa un spiediena pelējuma starpība ir pārāk saspringta, spiediena veltnis ir nēsāts vai spiediena veltņa gultnis ir bojāts un nevar pagriezties izraisa granulu dzirnaviņas vibrāciju (pārbaudiet vai nomainiet gredzena formu, noregulējiet spiediena veltņa atstarpi).

(3) Sakabes korekcijas nelīdzsvarotība, ir atšķirība starp augstu un zemu, kreiso un labo pusi, granulu dzirnaviņas vibrācija, pārnesumu vārpsta un eļļas blīvējums ir viegli sabojājams (sakabe jāpielāgo horizontālajai līnijai).

(4) Galvenā vārpsta nav pievilkta, īpaši D vai E tipa mašīnai. Galvenās vārpstas vaļīgums novedīs pie tā, ka vārpsta virzīsies uz priekšu un atpakaļ, spiediena rullis acīmredzami svārstās, granulu dzirnavām ir daudz vibrācijas, un granulēšana ir sarežģīta (ir nepieciešams nospriegot tauriņš pavasarī un apaļš uzgriezni pie galvenās vārpstas astes).

(5) Lielu un mazu zvejas rīku nodilums vai viena zvejas rīka nomaiņa arī radīs skaļu troksni (tai ir jābūt darbībai paredzētajā laikā).

(6) Nevienmērīga izplūde pie kondicioniera izejas padara granulu dzirnaviņas darba strāvu ļoti svārstīgu (ir nepieciešams regulēt kondicioniera asmeni).

(7) Jauna gredzena izmantošana ir jālieto kopā ar jaunu veltni un noteiktu smilšu kliju daļu slīpēšanai, pulēšanai pēc lietošanas (jānovērš zemākas gredzena pelējuma izmantošana).

(8) Kontrolējiet kondicionēšanas laiku un temperatūru, kā arī kontrolējiet ūdens saturu izejvielās pirms ieiešanas iekārtā jebkurā laikā. Pārāk sausas vai pārāk mitras izejvielas novedīs pie neparastas izlādes, padarot granulu dzirnavas darbu neparastu

(9) Tērauda konstrukcija nav stingra, tērauda rāmis rada vibrācijas granulu dzirnavas parastajā darbā, granulu dzirnavas ir viegli ražot rezonansi (jāstiprina tērauda rāmja konstrukcija).

(10) Kondicionētāja astes nav nostiprinātas vai nav pietiekami nostiprinātas, lai radītu kratīšanu (nepieciešams pastiprināt).

(11) Naftas noplūdes cēloņi: eļļas blīves nodilums, eļļas līmenis ir pārāk augsts, gultņu bojājumi, savienojuma nelīdzsvarotība, mašīnas ķermeņa vibrācija, piespiedu palaišana utt.


制粒机.jpg